Køb: Whistles kjole

Som jeg nævnte før jeg tog på ferie, så købte jeg en anden ting udover den fine glitter cardigan. Jeg har før bloggt om den her fine, fine kjole fra Whistles (iøvrigt et mærke som laver SÅ fine ting… se bla. deres udvalg på ASOS HER). Og da de så satte den ned fra £75 til £35, så måtte jeg slå til! Jeg kan selvfølgelig ikke bruge den hele vejen igennem badebolds-eventyret, men min mave buler stadig så lidt, at jeg gætter på at jeg godt kan bruge denne nogle måneder endnu. Desuden er der uld i, så den kan sagtens bruges over vinteren med tykke strømpebukser og en cardigan over!
Der er ikke så mange forskellige størrelser tilbage derinde nu, men lidt få er der, hvis I også er faldet for den. I kan finde den HER.
Den findes også i rød med 3/4 ærmer HER. (Dog ikke sat ned)
(Dette indlæg indeholder affiliatelinks)

Virkelig sød kjole, tror desværre ikke den ville fungere til min figur og kropsbygning, men hvis man er ultra tynd, tror jeg den er rigtig smuk <3