TILBAGEBLIK: April 2015

D. 2. april var vi i et alvorligt biluheld på motorvejen, da vi var på vej på påskeferie til Hamborg og Frankfurt. Vi alle slap ret nådigt på trods af det hele og jeg var klart hårdest ramt fysisk (og mentalt). Her ses mine sår dagen efter. Jeg var blå over hele overkroppen og min sele havde gnavet hul i min hud i siden. I kan læse mere om ulykken HER og HER – og beskrivelse af hele ulykken her (har lige stortudet nu, da jeg læste den igen).
Bagte jeg min (virkelige gode rabarbercrumble og kom på Snapchat! Find opskriften HER
Jeg købte fin ny og meget rød jakke fra Y.A.S. Læs indlægget HER
Testede også fin ny neglelak fra Essie HER
Var jeg på live i TV 2/FYN for at snakken om sociale medier og hvad jeg tror er fremtiden. Indlæg med link til videoen HER
Der var ikke så mange outfits i denne måned pga af ulykken, men de to der var HER og HER, var ret office lady-agtig.
Det er lige før, at jeg kørte rødt tema i hele den måned? Jeg tippede dog også om de bedste læbestifter overhovedet. De er stadig mine favoritter! Læs mere HER
Der var også et indlæg om, den bObles donut, som vi gav Bella i fødselsdagsgave og hvorfor det var en virkelig god gave til en 2-årig! Indlæg HER
Det var faktisk ikke helt rart at se tilbage på april 2015. Måneden startede med vores biluheld og det påvirkede resten af måneden meget (og længere endnu). Men der var også dejlige ting og jeg blev lige mindet om, at jeg snart skal lave min rabarbercrumble igen!
I kan tjekke hele april 2015 ud HER
Looking back at April last year… we were only 2 days into the month when our car accident happend and that set the mood for the rest of the month.

Åh, det gjorde helt ondt at se billeder fra jeres uheld igen. Er I kommet nogenlunde over det, eller påvirker det dig at køre bil nu? Og hvad med Bella, mærker hun noget til det? Virkelig en grim oplevelse, I var ude for!
And on a more happier note: Neglelakken er simpelthen så fin! Og det samme er dit sæt tøj med pencilskirt og skjorten med fugle 🙂