OOTD #428: I prikket kjole fra ASOS og jury duty

Reklamelinks:
ASOS dress (HERE) – Leowulff bag (HERE) – ASOS shoes (HERE)
I fredags var jeg ude at spise og efterfølgende i biografen med min biografklub, hvor vi så “Florence”. Og jeg havde dette på den aften. Som jeg nævnte i dette indlæg, så er kjolen helt ny og er fra ASOS lige HER. Jeg er vild med den! Der er elastik i taljen (win) og så sidder den bare rigtig pænt. Og så koster den kun 400 kroner. Det er altså ret okay! Den findes også HER i normalt længde (min er “Tall” version).
Skoene er også fra ASOS og min farve er desværre udsolgt derinde. Men denne bordeauxrøde farve HER, synes jeg faktisk næsten er flottere (mine er lysere i farven). De findes også i sorte HER, lysegrå HER og nude HER. Hælens højde gør, at de er ret behagelige at gå i og jeg kan have dem på væsentligt længere tid end almindelige stiletter.
I dag skal jeg, sammen med resten af juryen til Best of Odense, finde frem til hvem der går videre til den afsluttende afstemning i Best of Odense. Jeg vil prøve at snappe lidt i løbet af dagen, så I kan tilføje mig på Snapchat under brugernavnet missjeanett
Hav en skøn torsdag!
This outfit is from Friday where I went out with my girls for a steak and a movie (Florence Foster Jenkins). And I was wearing this dress which is new and from ASOS. You can find it HERE in Tall and HERE in normal length.
Årh den skal jeg vist have bestilt hjem 🙂 Hvilken størrelse har du den i? 🙂